![](https://www.karapanagos.gr/wp-content/uploads/GK_PAIDOAKTINOLOGIKO.jpg)
Τμήμα
Παιδοακτινολογίας
Τελευταίο απόκτημα του διαγνωστικού κέντρου είναι ο νέος υπερηχοτομογράφος LOGIQ S8 R3 with XDClear της εταιρίας GE βασισμένος στην νεα επαναστατική τεχνολογία XD clear η οποία αποδίδει εξαιρετικά Υψηλή Ανάλυση σε μεγάλα βάθη σάρωσης.
Με τον νέο αυτό υπερηχοτομογράφο διεξάγονται κάθε είδους υπερηχογραφήματα για νεογνά και παιδιά:
- σκωληκοειδίτιδος
- συστροφής όρχεως
- γαστρο-οισοφαγικής παλινδρόμησης
- ισχίων
- εγκεφάλου